Коригуюча пластика клаповухості

Чому воно того варте? Що вам потрібно знати? Effects
Часті запитання Думки наших пацієнтів Резервувати зараз

Клаповухість ― це вроджений дефект, який найчастіше створює велику проблему для людини з самого дитинства. Операція з коригування вух має на меті зменшити стирчання і може бути виконана, як у дітей, так і у дорослих.

Хірургічна корекція клаповухості проводиться під місцевою анестезією, а отже, не потребує госпіталізації пацієнта. Це значно зменшує стирчання вух і виправляє їх розташування. Цю процедуру можна проводити, як у юних пацієнтів, так і у дорослих. Результати операції є відмінними та значно покращують самопочуття наших пацієнтів.

Чому воно того варте?

Коригувальна пластика клаповухості асоціюється зі значним поліпшенням зовнішності та забезпечує довготривалий ефект. Найкращі хірурги Польщі, що працюють в Клініці Амброзяк, мають величезний досвід, який гарантує, що операція буде проведена бездоганно, а ефект буде вражаючим.

Що вам потрібно знати?

Місцезнаходження

Вуха

Ціна

od 7300 zł

Проблема вирішена

Виступаючі вушні раковини

Як часто повторювати

Разова операція

Час тривалості

Приблизно 1,5 години

Effects

Результати операції видно одразу після зняття пов’язок, але пацієнт повинен бути дуже обережним щодо механічного пошкодження цієї ділянки протягом тривалого часу після операції.

Поговоріть з нашим консультантом
Замовте консультацію!
Давай поговоримо

Часті запитання

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, chociaż na szczególne życzenie pacjenta, a także u dzieci specjalista może zastosować również znieczulenie ogólne. Cała procedura nie trwa dłużej niż dwie godziny, a pacjent może jeszcze w tym samym dniu opuścić Klinikę Ambroziak. Chirurg, przechodząc do zabiegu, wykonuje niewielkie nacięcia w tylnej części uszu, dzięki czemu nie istnieje ryzyko, że widoczne będą blizny po operacji. Następnie przeprowadzana jest procedura modelowania uszu. Po wykonaniu zabiegu zakładane są szwy, a pacjentowi zakłada się specjalny opatrunek uciskowy.

Przez pierwszy tydzień po zabiegu najlepiej pozostać w domu, aby nie narażać uszu na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Należy unikać wysokich temperatur oraz wysiłku fizycznego. W razie pojawienia się bólu lub gorączki należy sięgnąć po środki uśmierzające te dolegliwości. Trzeba jednak unikać substancji, które zawierają w sobie kwas acetylosalicylowy, ponieważ powodują rozrzedzanie krwi i mogą prowadzić do krwotoków. Nie zaleca się również spania na bokach, a jedynie na plecach z uniesioną głową. Po zabiegu należy nosić opatrunek uciskowy przez kilkanaście dni, do momentu, kiedy lekarz nie zadecyduje o jego zdjęciu. Należy zgłaszać się na ustalone wizyty kontrolne.

Niestety do wykonania plastyki korekcyjnej odstających małżowin usznych nie będą kwalifikować się niektóre grupy osób. Mowa tu o wszystkich, którzy zmagają się z chorobą nowotworową, epilepsją, mają niewyleczone infekcje lub stosują antybiotykoterapię. Osoby, które używają implantów słuchowych, zmagające się z chorobami tarczycy czy chorobami autoimmunologicznymi, jak również panie w ciąży i karmiące piersią również będą musiały zrezygnować z zabiegu.

Ta procedura może być bolesna, ale dzięki postępowi współczesnej medycyny ból związany z korekcyjną plastyką uszu jest znacznie zmniejszony. Ponadto minimalizuje się czas rekonwalescencji oraz wszelkie potencjalne zagrożenia związane z zabiegiem. Sam zabieg przebiega zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym, dlatego podczas jego trwania pacjenci nie odczuwają żadnych przykrych dolegliwości. W okresie rekonwalescencji może pojawić się ból w okolicy uszu, który jednak łatwo uśmierzymy odpowiednimi lekami.

Efekty otoplastyki obejmują:

  • zmniejszenie lub zmianę kształtu uszu;
  • poprawę symetrii uszu;
  • zmniejszenie widoczności fałdów skórnych na uszach;
  • poprawa wyglądu i co za tym idzie – samooceny pacjenta.

Efekt jest trwały.

Chirurgia plastyczna małżowiny usznej to popularny sposób na zmianę wyglądu uszu. Ta procedura może być wykorzystana do zmiany rozmiaru, a nawet kształtu ucha. Dzięki postępowi nowoczesnych technologii medycznych, plastyka małżowiny usznej może przynieść naturalnie wyglądające rezultaty, które zapewnią pacjentom zadowolenie ze swojego wyglądu.

Istnieją potencjalne powikłania, które mogą wystąpić po korekcji plastycznej małżowin usznych. Pacjenci mogą odczuwać tkliwość i bolesność okolicy uszu. Skóra w tym miejscu będzie obrzęknięta i zaczerwieniona. Czasami pojawiają się również infekcje lub reakcje alergiczne. Ważne jest jednak, aby interweniować tak szybko, jak to możliwe. Kiedy powikłania tego typu będą się utrzymywały przez kilka dni, należy koniecznie skonsultować się z naszym specjalistą.

Procedura jest mało inwazyjna i zazwyczaj wymaga minimalnego czasu rekonwalescencji. Jednak efekty korekcji uszu mogą nie być widoczne bezpośrednio po zabiegu. Zanim pacjenci zobaczą i poczują wyniki operacji, może minąć do kilku tygodni. Szacuje się, że pełen okres rekonwalescencji, który uwzględnia całkowite zagojenie się okolic uszu poddawanej zabiegowi, może wynosić nawet do pół roku.

Nie, procedura ta jest jednorazowa i nie wymaga powtórzeń. Raz wykonany zabieg pozwoli nam na stałe cieszyć się optymalnym rozmiarem i wyglądem naszych uszu.

Відгуки

* * * * *
Wspaniali specjaliści i piękny szpital :)
Wiktoria Borkowska

Також рекомендуємо

Знайдіть ідеальне лікування для себе

Неінвазивний термоліфтинг повік

Неінвазивний термоліфтинг повік

Термоліфтинг це відмінне лікування для всіх пацієнтів, яким занадто рано проводити хірургічну корекцію повік, але незначну втрату еластичності шкіри вже ...
Променева терапія для лікування келоїдів

Променева терапія для лікування келоїдів

Для майже 18 мільйонів людей, які мають проблеми рубців, можливість усунення цих непривабливих наростів, схожих на кігті, може здатися нереальним. ...
Світлодіодна терапія LED
Dominika Sambora - Fizjoterapeuta

Світлодіодна терапія LED

Світло LED становить суттєву підтримку для естетичних та хірургічних процедур, але також самостійно допомагає у боротьбі з процесами старіння.

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05